Wraca nauka zdalna dla części uczniów

Maciej Piwowski
26.01.2022

Zrealizowały się obawy tysięcy rodziców. Od czwartku, 27 stycznia, część uczniów w Polsce znów będzie się uczyć w trybie zdalnym. To reakcja na gwałtowny wzrost liczby odnotowywanych przypadków zakażenia koronawirusem oraz złe prognozy dotyczące rozpędzającej się piątej fali pandemii. Do szkół nadal będzie uczęszczać około połowa uczniów.

Nauka zdalna dla uczniów starszych klas

Decyzją ministra edukacji i nauki na tryb zdalny przechodzą uczniowie klas 5, 6, 7, 8 szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. To oznacza, że naukę stacjonarną będą kontynuować uczniowie klas 1-4  oraz zerówek – to zmiana w stosunku do poprzednich „lockdownów edukacyjnych”, kiedy to na tryb zdalny jako ostatnie przechodziły dzieci z klas 1-3. 

Nauka zdalna dla około połowy uczniów ma potrwać do końca okresu ferii, czyli do 27 lutego. Taki przynajmniej jest plan. Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, zadeklarował, że na ten moment resort nie bierze pod uwagę scenariusza, w którym lekcje online będą prowadzone dłużej.

Trzeba również podkreślić, że zmiana dotyczy uczniów w całej Polsce – nie zdecydowano się na podział terytorialny.

Jak wynika z danych przedstawionych przez służby sanitarne, szkoły w ostatnich tygodniach stały się ogniskami pandemii. W błyskawicznym tempie rośnie również liczba uczniów na kwarantannie, u których wykrywa się zakażenie koronawirusem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.