Zagraniczna gwiazda rezygnuje z występu na „Sylwestrze Marzeń” w TVP

Antoni Kwapisz
29.12.2022

„Sylwester Marzeń” to od kilku lat największy telewizyjny hit sylwestrowej nocy w Polsce. TVP organizuje go w Zakopanem, a transmisja w szczytowym momencie przyciąga przed telewizory miliony Polaków. Gwiazdą tegorocznej imprezy miała być brytyjska piosenkarka Melanie C, znana przede wszystkim z występów w kultowej przed laty grupie Spice Girls. Artystka w ostatniej chwili odwołała swój występ, co wywołało spore zamieszanie i zostało odnotowane również przez zagraniczne media.

Poszło o prawa osób LGBT?

Melanie C w swoim oświadczeniu powołuje się na pewne kwestie, na które zwrócono jej uwagę, a które są powodem odwołania występu w Zakopanem i tym samym w TVP. Artystka nie sprecyzowała, o jakie kwestie chodzi, natomiast można się tego domyślić.

Piosenkarka od lat mocno angażuje się w wspieranie walki o prawa osób LGBT. Prawdopodobnie ktoś uświadomił jej, że w Polsce ten temat nadal wywołuje duże kontrowersje, a telewizja publiczna przyjmuje narrację obozu rządzącego.

Odwołanie występu Melanie C (która wcześniej zdążyła nawet nagrać wideo z zaproszeniem na „Sylwestra Marzeń”) zostało zauważone przez zagraniczne media, które momentalnie podchwyciły temat sprzeciwu wobec domniemanego nierespektowania praw osób LGBT w Polsce.

Dodajmy, że Melanie C za swój występ miała otrzymać – z góry – około 150 tys. funtów, czyli około 800 tys. zł. TVP będzie się domagać zwrotu całej kwoty.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.