Zwierzęta domowe dla osób, które często podróżują

Maciej Piwowski
22.09.2023

Zakup zwierzaka to wielka odpowiedzialność, a często też wywrócenie swojego dotychczasowego życia do góry nogami. Tak jest w przypadku i psa, i kota. Wiele osób nie chce aż takiej rewolucji i decyduje się na zwierzątko, które jest mniej absorbujące. Tym kryterium powinny się kierować te zwłaszcza osoby, które często podróżują, dlatego szukają niekłopotliwego kompana rodzinnych wojaży. Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Chomik

Mały, zupełnie bezproblemowy, a przy tym niespecjalnie przywiązujący się do swoich właścicieli. Dzięki temu wydaje się być idealnym wyborem dla osób często podróżujących, ponieważ nie będzie wielkiego problemu z zostawieniem chomika pod opieką znajomych, sąsiadów czy rodziny. W ostateczności chomik może zostać sam w domu, o ile ktoś będzie do niego codziennie zaglądać.

Świnka morska

W odróżnieniu od chomika jest bardzo uczuciowa i szybko przywiązuje się do człowieka, dlatego absolutnie nie należy jej zostawiać samej czy nawet pod opieką obcych ludzi. Jeśli podróżujecie własnym samochodem, to bardzo dobrym pomysłem będzie zabranie świnki morskiej ze sobą – wystarczy transporter i odrobina miejsca na tylnej kanapie czy w bagażniku.

Królik miniaturka

Króliki także źle znoszą rozłąkę ze swoją rodziną, stąd wybierając się w podróż należy zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby zabrać pupila ze sobą. Nie jest to wielki problem, gdy podróżujemy własnym autem, choć istnieje również możliwość wybrania się na wakacje z królikiem pociągiem, autobusem czy nawet samolotem (szczegóły zawsze sprawdzisz w regulaminie danego przewoźnika).

Żółw lądowy

Jest wyjątkowo mało problematyczny w podróży, choć pamiętajmy, że żółwie potrafią zniknąć niepostrzeżenie, dlatego zawsze należy je trzymać w klatce, akwarium czy za prowizorycznym ogrodzeniem, na przykład na kempingu. Transport żółwia nie stanowi natomiast żadnego wyzwania, nawet mając do dyspozycji małe auto.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie