Jak zaprojektować łazienkę w pensjonacie dla gości?

Piotr Kowalczyk
23.12.2021

Niebagatelny projekt musimy sobie przygotować, jeżeli chcemy zagwarantować wszelkie udogodnienia naszym gościom odwiedzającym pensjonat albo hotel. Poza tym nie można zapominać o tych klientach, którzy mogą być nie w pełni pełnosprawni. Trzeba wtedy zamontować udogodnienia takie jak wanny i uchwyty.

Czym charakteryzują się wanny dla niepełnosprawnych?

Oczywiście, zanim już zdecydujemy się na realizację takich zakupów, najpierw musimy się rozeznać w branży. Zwróćmy uwagę, że produkty dedykowane dla wyposażenia pomieszczeń, jeśli chodzi o hotele i pensjonaty, są bardzo zróżnicowane. Mamy dostęp do wielu producentów, a nie zabraknie także dostawców. Co sezon zresztą widać coraz większą ilość takich artykułów w hurtowniach, a także w sklepach internetowych. Wszystko przez to, że przybywa firm działających w turystyce, które starają się, jak mogą, aby zadowolić konsumentów. Skąd więc w zasadzie amatorzy mają wiedzieć, w jaki sposób należy zaprojektować łazienkę, szczególnie wtedy, jeżeli bierzemy pod uwagę obecność osób niepełnosprawnych.

Pamiętajmy więc przede wszystkim o tym, że wymogi, jeżeli chodzi o współczesnych konsumentów, będą ogromne. A zwróćmy też uwagę, że świadomość społeczna rośnie i coraz większą uwagę zwraca się na mobilność osób niepełnosprawnych. To w końcu także bardzo pokaźna grupa turystów polskich i zagranicznych. Dlatego też wanny dla niepełnosprawnych i uchwyty powinny być wybrane w odpowiedni sposób. Muszą być wykonane z materiałów maksymalnie trwałych i mocnych. Powinny one więc wytrzymać duży nacisk, ale także zdać egzamin, jeżeli chodzi o próbę czasu. W końcu kupujemy takie produkty, aby wytrzymały przynajmniej kilka sezonów.

Kto dobrze dopasuje nam produkty dla niepełnosprawnych?

Do pewnego stopnia oczywiście możemy rozeznać się w takich produktach na własną rękę. Mamy przecież całe mnóstwo najróżniejszych blogów, a także w forów internetowych, gdzie dyskutuje się o najróżniejszych produktach, jeśli chodzi o wyposażenie pensjonatów, a także hoteli.

Prędzej, czy później więc natkniemy się na nawet bardzo szczegółowe recenzje dotyczące uchwytów, ale szeroko dyskutowane będą także wanny dla niepełnosprawnych. Pamiętajmy jednak o tym, aby finalizacja takich zakupów zawsze odbywała się w towarzystwie wykwalifikowanych konsultantów. Tylko tacy specjaliści mają pojęcie o odpowiednich certyfikatach jakości i dopasują wymiarem wanny oraz uchwyty.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.