Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy – jak zadbać o wrażliwą okolicę?

Mateusz Nowak
25.07.2019

Nikt z nas nie lubi zmarszczek, szczególnie tych wokół oczu, które potrafią sprawić, że wygląda się na osobę starszą. Trudno im całkowicie zapobiec, jednak można właściwie zadbać o tę wrażliwą okolicę i zminimalizować ich widoczność. Jaki krem przeciwzmarszczkowy pod oczy wybrać?

Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy już po 20. roku życia!

W podręcznej kosmetyczce, tej zabieranej na wyjazd, ale i pełnej produktów do codziennej pielęgnacji, powinien znaleźć się krem przeciwzmarszczkowy pod oczy. Jego stosowanie należy zacząć już z upływem 20. roku życia. Dzięki temu można właściwie zadbać o wrażliwą i cienką skórę, minimalizując występowanie i widoczność zmarszczek mimicznych.

Całkowicie zmarszczek nie da się uniknąć, ponieważ to etap związany z wiotczeniem skóry, utratą jędrności, które to spowodowane są ograniczoną produkcją kolagenu wraz z upływem wieku. Stosując krem przeciwzmarszczkowy pod oczy, można jednak sprawić, że zmiany wokół oczu nie będą tak widoczne, a głębokie bruzdy nie staną się uporczywym kompleksem.

Dlaczego tak wcześnie sięgać po tego typu krem? Ponieważ pierwsze objawy oznaki starzenia się skóry zaczynają się właśnie w tym wieku, a na twarzy i wokół oczu są najbardziej widoczne.

Jak wybrać krem przeciwzmarszczkowy pod oczy?

Najważniejsze kryteria, według których powinno się wybierać krem przeciwzmarszczkowy pod oczy, to wiek. Innych składników potrzebuje skóra u dwudziestolatki, a innych u trzydziestolatki. Kobiety 20-letnie wymagają nawilżenia skóry, dlatego ich krem pod oczy powinien zawierać w swoim składzie, między innymi witaminę E. 30-latki będą za to stawiać na produkt wzmacniający włókna elastyny i kolagenu. Im niezbędne jest wygładzanie skóry oraz jej efektywna regeneracja.

Dekadę później przyjdzie zakupić krem przeciwzmarszczkowy pod oczy o działaniu ujędrniającym. Może to być krem liftingujący – odżywiający i opóźniający procesy wiotczenia skóry. Jeszcze starsze panie powinny sięgnąć po krem obfitujący w wypełniacze tkankowe. Ich zadaniem jest bowiem redukowanie zmarszczek oraz modelowanie owalu twarzy.

Dopasowanie kremu do wieku, typu cery i własnych potrzeb, gwarantuje właściwą pielęgnację i uchronienie się przed koniecznością korzystania z inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.