Dlaczego warto wracać do obejrzanych już seriali?

Andrzej Winnicki
23.08.2021

Jesteś fanem seriali? Wciąż oglądasz nowe tytuły, ale masz wrażenie, że żaden z nich nie dorasta do pięt tym, które od lat znajdują się na Twojej liście TOP? W takim razie jest to idealny moment, aby odświeżyć sobie swoje ulubione pozycje. Wiele osób wychodzi z założenia, że nie ma sensu ponownie zapoznawać się z już obejrzanymi serialami, natomiast my wskazujemy argumenty, które przemawiają za tym, aby jednak do nich wrócić.

Docenisz inne wątki

Najlepsze seriale mają to do siebie, że ich fabuła wcale nie jest liniowa, a już na pewno nie przy kolejnym obejrzeniu. Powrót do ulubionego tytułu po kilku latach może pozwolić Ci wychwycić bardzo istotne wątki, które wcześniej przegapiłeś lub zlekceważyłeś skupiając się na głównym elemencie fabularnym. Kto wie, może teraz stwierdzisz, że ten serial jednak przemycał zupełnie inną treść niż pierwotnie uważałeś? Może zauważysz większą rolę postaci drugoplanowych? To może być ekscytujące doświadczenie.

Przypomnisz sobie, dlaczego ten serial zrobił na Tobie tak duże wrażenie

Po latach nadal wspominasz swój ulubiony serial, ale coraz trudniej przychodzi Ci argumentowanie, dlaczego umieściłeś go na szczycie swojej osobistej listy? To zupełnie normalne, w końcu mówimy tutaj o rozrywce, a nie o najwybitniejszych dziełach sztuki. Jeśli nie do końca pamiętasz, o co chodziło w tym serialu, co Cię w nim urzekło, jak potoczyły się kluczowe wątki, to warto ponownie sięgnąć właśnie po ten tytuł. Kto wie, może teraz uznasz jednak, że wcale nie był to tak dobry serial, szczególnie na tle innych, które obejrzałeś wiele lat po nim?

Dostrzeżesz to, co wcześniej przegapiłeś

W każdym świetnym serialu jest tak wiele ciekawych wątków i postaci, że naprawdę trudno jest poświęcić każdemu odpowiednio dużo uwagi. I właśnie dlatego zawodowi krytycy zwykle oglądają oceniane filmy i seriale kilkakrotnie, aby móc napisać rzetelną recenzję. Wciel się w rolę takiego krytyka, ponownie sięgnij po swój ulubiony serial i przekonaj się, czy są w nim wątki, na które wcześniej w ogóle nie zwróciłeś uwagi lub wydały Ci się one mało istotne.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto ponownie obejrzeć lubiany serial. Nie będziesz się aż tak emocjonować, co ma tę zaletę, że bardziej docenisz np. grę aktorską, scenografię i dialogi, wcześniej przykryte np. obawą o losy bohaterów czy domyślaniem się dalszego przebiegu fabuły.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.