Książki o perypetiach kota Cukierka – dlaczego warto czytać je dziecku?

Piotr Kowalczyk
11.05.2023

Co jakiś czas na rynku wydawniczym pojawiają się nowe hity literatury dziecięcej i młodzieżowej. Bez wątpienia do tej kategorii można dziś zaliczyć cykl książek o perypetiach kota Cukierka autorstwa Waldemara Cichonia. Jeśli właśnie rozglądasz się za nową pozycją do domowej biblioteczki, to zachęcamy, aby sprezentować dziecku jedną z książek z tej serii wydawniczej. Dlaczego warto?

To lektura szkolna!

Pierwsza cześć perypetii kota Cukierka, pod tytułem „Cukierku, ty łobuzie!”, od 2017 roku znajduje się wykazie lektur dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Już sam ten fakt świadczy o jakości literackiej tego utworu.

Przezabawne opowiadania

Książki z serii o perypetiach kota Cukierka składają się z wielu opowiadań, przybliżających nam kulisy życia pewnego kota i jego rodziny. Cukierek jest niesforny, trochę leniwy (jak to kot), psotny, ale też niezwykle oddany swoim opiekunom.

Opowiadania są pisane z perspektywy Cukierka, który stanowi osobliwego, przenikliwego narratora i jednocześnie obserwatora zabawnej rzeczywistości. Lektura z całą pewnością nie nudzi i będzie interesująca zarówno dla rodziców, jak i dziecka.

Opowiadania nie są zbyt długie

Po książki o perypetiach Cukierka można sięgnąć już w momencie, gdy chcemy wprowadzić w świat literatury 4-5 letnie dziecko. Opowiadania zajmują około 2-3 strony, akcja jest wartka, historie zabawne, a język bardzo przystępny, dzięki czemu po stronie dziecka nie będzie problemu ze skupieniem się na lekturze – a i rodzic nie powinien się nudzić.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie